June 13, 2024 Polska Year

Jakie produkty wykorzystać do zautomatyzowanej obróbki wykańczającej powierzchni

Wykańczanie wykańczające wymaga, by powierzchnia detalu nie generowała konieczności dalszej obróbki mechanicznej. Idealnym rozwiązaniem są czołowe ceramiczne szczotki ścierne NamPower, które cechują się niezwykłą precyzją, ale także wysoką skutecznością i trwałością, przekładającą się na długi okres użytkowania.

Szczotki NamPower – trwałość i łatwość obsługi

Kształt szczotek czołowych idealnie współgra z maszynami CNC, które są używane przy seryjnej produkcji dużych detali. Dzięki różnorodnym średnicom narzędzi NamPower, można je wykorzystać przy obrabianiu różnego rodzaju kształtów. W ofercie dostępnych jest sześć rozmiarów, których wymiary oscylują w przedziale od 50 do 150mm. Trwałość produktów jest możliwa dzięki materiałom, które zostały użyte do produkcji – każda szczotka w połowie składa się ze ściernej warstwy nylonowej, natomiast resztę stanowi powłoka ceramiczna. Produkty NamPower znajdują zastosowanie w branży produkcyjnej oraz wszędzie tam, gdzie wytwarzanie metalowych podzespołów wymaga tego, by ich powierzchnia została pozbawiona wszelkich rys i innych niedoskonałości.

Produkty do zadań specjalnych

W sprzedaży wyróżnia się dwa modele szczotek czołowych NamPower – są to przede wszystkim szczotki Dot Style oraz Turbine Style. Pierwszy model sprawdza się przy ogólnych pracach związanych z obrabianiem struktury detalu. W praktyce znajduje on swoje zastosowanie podczas prostych prac związanych ze skrawaniem powierzchni oraz łagodzenia ostrych krawędzi, jak również podczas końcowej obróbki powierzchni.

Na uwagę zasługuje charakterystyka szczotek Dot Style, które dzięki swoim unikatowym właściwościom dopasowują się do kształtu, pozostając elastycznymi i w pełni skutecznymi. W przemyśle najczęściej są wykorzystywane podczas czynności związanych z łagodzeniem wgłębień oraz otworów małej i średniej wielkości. Drugi model – Turbine Style, z racji swojej budowy, jest przeznaczony do bardziej zaawansowanych powierzchni, które wymagają większego nakładu pracy, jak również szybszej prędkości obrotowej. Stworzone z mocnych i trwałych kompozytów są nie tylko precyzyjne, ale cechują się także niskim zużyciem materiału, która przekłada się na długą trwałość i efektywność działania. Szczotka czołowa składająca się z wielu włókien ceramiczno-krzemowych umożliwia sprawne cięcie, a tym samym krótszy czas obróbki metalu. Obrabianie powierzchni nie ogranicza się jedynie do prac związanych okrawaniem ostrych powierzchni, to także szlifowanie, oraz eliminowanie zadziorów za pomocą zautomatyzowanych narzędzi. Nie wymaga to zatem podejmowania dodatkowych czynności związanych z obróbką, czy też stosowania innych czynności powiązanych z dalszym procesem produkcyjnym. Oprócz tego, wysoka jakość produktu sprawia, że nie ma dalszej konieczności ręcznego gratowania detalu. Idzie ona w parze z trwałością oraz dokładnością szczotek czołowych NamPower co sprawia, że jest to niezwykle trwałe i dokładne rozwiązanie.

Każde włókno szczotki, dzięki swoim unikalnym właściwościom, dopasowuje się kształtem do detalu docierając w każdy – nawet najdrobniejszy zakamarek. Stosowanie produktów NamPower sprawia, że ich użytkownik zyskuje kompleksową usługę, która pozostawia detal pozbawiony jakichkolwiek wad mechanicznych. Oba dostępne w sprzedaży modele spełniają najwyższe normy jakości, dzięki czemu sprawdzają się w przemyśle produkcyjnym, biorąc pod uwagę fakt, iż świetnie współpracują z maszynami CNC. nie wymagają w zasadzie dalszej ingerencji człowieka. 

Podsumowując, dostępne w sprzedaży modele szczotek czołowych NamPower sprawdzają się idealnie przy zautomatyzowanej obróbce powierzchni wykonanych z różnego rodzaju tworzyw metalowych. Unikalny kształt oraz wysoka jakość daje gwarancję kompleksowo obrobionej powierzchni, zachowując pożądaną strukturę. Oprócz tego w sprzedaży dostępnych jest wiele innych modeli szczotek NamPower, które sprawdzają się przy innych kształtach oraz bardziej wymagających powierzchniach. Warto więc postawić na sprawdzone rozwiązanie, które pozwoli oszczędzić czas oraz pieniądze.

Źródło: Stmech – Systemy i Technologie Mechaniczne

Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *