April 16, 2024 Polska Year

Sprężarki śrubowe o stałej wydajności — gdzie się sprawdzą

Sprężarki śrubowe to nowoczesne urządzenia charakteryzujące się wysoką sprawnością i energooszczędnością. Ich szczególną cechą jest to, że podczas pracy generują wyjątkowo niski poziom hałasu. Dzięki tym cechom sprężarki śrubowe stopniowo i na stałe zastępują na rynku sprężarki tłokowe. Szczególnym rodzajem sprężarek śrubowych są jednostki pracujące ze stałą wydajnością. Warto zapoznać się z ich funkcjami, aby sprawdzić, czy spełniają Twoje potrzeby biznesowe.

Cechy charakterystyczne sprężarek śrubowych o stałej wydajności

Sprężarki śrubowe o stałej wydajności są rodzajem kompresorów, które zapewniają utrzymanie stałego ciśnienia sprężonego gazu oraz stałą wydajność wytwarzania medium. Sprężarka śrubowa jest jednym z najczęściej stosowanych typów sprężarek powietrza. Sprężarka śrubowa o stałej wydajności to rodzaj kompresora, który charakteryzuje się stałą wydajnością. Sprężarka śrubowa o stałej wydajności jest często wykorzystywana do celów przemysłowych ze względu na jej zdolność do ciągłego wytwarzania powietrza o stałym ciśnieniu. 

Jak działają sprężarki śrubowe o stałej wydajności?

Sprężarka śrubowa to rodzaj urządzenia, którego zadaniem jest sprężanie gazu w module sprężającym zbudowanym z dwóch wirników. Konstrukcja takiej sprężarki jest silnie uzależniona od stosunku ciśnień. Jeśli potrzebujemy pełnej sprawności elementu sprężającego, konieczne jest zapewnienie specjalnego naprężenia pomiędzy dwoma śrubami oraz pomiędzy śrubami a korpusem. Każda sprężarka śrubowa została zaprojektowana z myślą o kompaktowych rozmiarach i płynnym rozruchu, który jest w 100% wolny od wibracji. W rezultacie kompresory śrubowe mogą nie mieć amortyzatorów sprężynowych. Jednak wiele urządzeń opartych na działaniu sprężarki śrubowej posiada specjalne tłumiki drgań. Są one zaprojektowane do pochłaniania wibracji o wysokiej częstotliwości. Dotyczy to głównie sprężarek pracujących z dużą prędkością. 

Sprężarki śrubowe są z powodzeniem stosowane m.in. w kolejnictwie. Wszystkie zalety kompresorów śrubowych spowodowały, że zastąpiły one głośne sprężarki tłokowe. Sprawdzają się również w obiektach przemysłowych, głównie jako urządzenia dostarczające sprężone powietrze do urządzeń pneumatycznych.

Gdzie znajdą zastosowanie sprężarki śrubowe o stałej wydajności?

Ze względu na wiele zalet, sprężarki śrubowe o stałej wydajności są odpowiednie dla wielu gałęzi przemysłu i branż. Najbardziej popularne jest ich zastosowanie w przemysłowych urządzeniach produkcyjnych oraz w warsztatach i laboratoriach. Sprężarki śrubowe o stałej wydajności są używane do pracy ciągłej. Są również używane w zastosowaniach wysokociśnieniowych, objętościowych i wysokotemperaturowych. Stosowanie sprężarek śrubowych o stałej wydajności jest powszechne w branżach takich jak przetwórstwo spożywcze, przetwórstwo chemiczne, przetwarzanie gazu ziemnego i inne przemysłowe procesy masowe. Ponadto sprężarki śrubowe o stałej wydajności dobrze sprawdzają się również w przemyśle lotniczym i maszynowym, petrochemicznym i elektronicznym. Dodatkowo są wykorzystywane w wielu zastosowaniach, w tym w produkcji, budownictwie i górnictwie. Sprężarki śrubowe o stałej wydajności są idealne do zastosowań w przemyśle, inżynieryjnym, morskim, elektronicznym, metalurgicznym i spożywczym. Sprężarki śrubowe o stałej wydajności z powodzeniem wykorzystywane w branży medycznej, farmaceutycznej i wojskowej.

źródło: Almig.pl