April 16, 2024 Polska Year

Dziecko w szpitalu – czy taki pobyt może być przyjemny?

Dłuższa wizyta w szpitalu wiąże się z ogromnym stresem. Szczególnie odczuwają go osoby młode, które przez wiele tygodni nie będą mogły wrócić do domu. Czy istnieje jakiś sposób, aby złagodzić strach młodzieńca? Jak najbardziej! Powiemy więcej: wizyta w szpitalu może być nawet przyjemna.

Przed wizytą – nie skupiaj uwagi na szpitalu!

Jeśli wizyta w szpitalu została planowana, a nie jest wynikiem nagłego wypadku, wówczas najlepiej będzie nie skupiać na nim swojej uwagi. Będzie to niepotrzebny stres dla Twojego dziecka.

Postaraj się zająć czymś innym: zabawą czy też nauką. O zbliżającej się wizycie możesz wspominać jedynie w pozytywnym akcencie. Uspokój młodzieńca poprzez wytłumaczenie, na czym będą polegały najważniejsze badania, a także obiecaj mu niespodziankę po tym, jak owy szpital już opuści.

Pod żadnym pozorem nie zagłębiaj się w szczegóły. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, w której dziecko samo zadaje wiele pytań – wtedy nie powinieneś wymigiwać się od odpowiedzi.

Podczas wizyty – zadbaj o komfort dziecka

Twoje dziecko ma swoją ulubioną zabawkę? Nie możesz o niej zapomnieć! Postaraj się spakować swojej pociesze tak wiele pozytywnie kojarzących się przedmiotów, jak to tylko możliwe.

Chyba nie musimy wspominać o częstych wizytach – pozytywnie wpłyną one na samopoczucie młodego pacjenta i przyspieszą proces leczenia. Jak to możliwe? Z wielu źródeł naukowych bezsprzecznie wynika, że komfort psychiczny jest w stanie przełożyć się na efekty rehabilitacji fizycznych.

Zorientuj się również, czy Twoja placówka medyczna wyposażona jest w profesjonalny sprzęt medyczny. Bardzo ciekawym akcesorium są tak zwane panele nadłóżkowe. Mogą one być wykorzystywane przez personel medyczny, ale również i pacjentów.

Co więcej: ich wyrazista kolorystyka oraz motywy graficzne są w stanie zamienić ponurą salę chorych w przyjazną dla dzieci izbę.

Po wizycie – czas na wyciągnięcie wniosków

Gdy opuścicie już wspólnie szpitalne mury, nadejdzie czas na wyciągnięcie wniosków. Czy podczas wizyty wszystko przebiegło pomyślnie? Czy jest coś, nad czym powinieneś popracować? Wiedza ta z całą pewnością przyda Ci się, gdy nadejdzie czas na kolejną wizytę.

Jeśli Twoje dziecko nie dba o higienę jamy ustnej lub też stroni od zdrowej żywności, również możesz użyć szpitala jako przykładu. Oczywiście nie powinieneś straszyć swojej pociechy kolejną wizytą w placówce medycznej! Raczej powinieneś w łagodny sposób przekazać informację, że zdrowy styl życia może uchronić przed podobnymi doświadczeniami w przyszłości.

Sprzęt medyczny – gdzie go zakupić?

Jeśli zainteresował Cię temat wcześniej wspomnianych przez nas paneli nadłóżkowych, to w tym momencie postaramy się nieco go rozwinąć.

Zdajemy sobie sprawę, że nie tylko rodzice czytają nasz tekst, ale również i właściciele placówek medycznych. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem tego typu akcesoriów, to polecamy odwiedzenie strony internetowej profesjonalnego sklepu ze sprzętem medycznym.

Koniecznie upewnij się, czy przedmiot, który zdecydowałeś się zakupić, posiada zestaw wymaganych certyfikatów medycznych, a także czy istnieje możliwość późniejszego jego serwisowania.

I nie zapominaj o najważniejszym: inwestycja w sprzęt medyczny, to inwestycja w pacjenta – czyli dobro, które w medycynie powinno być stawiane na pierwszym miejscu.