April 16, 2024 Polska Year

Nie potrafisz tworzyć stron internetowych? Sprawdź trzy nasze sposoby!

Strona internetowa może być Ci potrzebna z wielu powodów: do niezobowiązujących celów hobbystycznych, ale też do celów firmowych, jako swoista wizytówka Twojego przedsiębiorstwa. Programowanie stron WWW nie należy jednak do łatwych zadań, i z całą pewnością zdajesz sobie z tego faktu sprawę. Jeśli nie jesteś w stanie stworzyć strony internetowej, a mimo wszystko bardzo jej potrzebujesz, to zapoznaj się z poniższym artykułem. Dowiesz się z niego, co powinieneś zrobić w takiej sytuacji, oraz z czyich usług warto jest skorzystać.

 

Sposób 1: Kreatory stron WWW

„Twoja własna strona internetowa w zaledwie kilka kliknięć? Jest to jak najbardziej możliwe! Jeśli chcesz wybrać maksymalną drogę na skróty, to powinieneś skorzystać z kreatorów stron WWW. Po co bowiem płacić pieniądze programistom, skoro można wybrać znacznie tańszą alternatywę?”

Jeśli po przeczytaniu powyższego akapitu zostałeś przekonany, to mamy niestety złą informację: bardzo często kreatory stron WWW niosą za sobą więcej negatywów, aniżeli pozytywów. Do plusów należy bowiem oszczędność czasu, i… tylko oszczędność czasu. Do minusów zaliczyć można natomiast banalny wygląd witryny oraz brak możliwości wprowadzania większych zmian, nieskończone opłaty za abonament (która nota bene prędzej czy później wyniosą więcej, niż zlecenie usługi programiście), a nawet „oszukujące” szablony, które po zakupie prezentują się znacznie bardziej ubogo, niż podczas prezentacji.

Kreatory stron WWW mogą okazać się jednak przydatne w sytuacji, gdy będziesz potrzebował strony internetowej „na już”. Jeśli nie masz jednak przysłowiowego noża na gardle, to stanowczo zalecamy skorzystanie z dwóch kolejnych sposobów.

Sposób 2: Nauka wtyczki WordPress

WordPress jest wtyczką, która znacznie ułatwia tworzenie stron internetowych oraz blogów, zwalniając przy tym użytkownika z konieczności znajomości języków programistycznych. Jego niezaprzeczalnym atutem jest wyjątkowa łatwość w obsłudze, a podstawowe funkcje będziesz w stanie pojąć oglądając zaledwie dwugodzinny film instruktażowy na platformie YouTube.

W przeciwieństwie do sposobu pierwszego, WordPress może być używany zarówno w wersji darmowej, jak i płatnej. Oczywiście napotkasz tutaj na pewne przeszkody nie do przeskoczenia, jeśli nie posiadasz wiedzy programistycznej, jednak do najprostszych stron internetowych wtyczka ta nada się po prostu doskonale.

WordPress jest solidny oraz wszechstronny, co może potwierdzić fakt, iż korzysta z niego wiele znanych firm, w tym między innymi Ebay. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z owej wtyczki, będziesz musiał poświęcić jedynie kilka godzin na zapoznanie się z podstawami oraz parę dni na stworzenie właściwej strony. Oczywiście będziesz musiał także ponieść koszt za domenę oraz hosting, ale to raczej jest dla Ciebie na tym etapie oczywiste.

Sposób 3: Firma budująca strony internetowe

Dokładnie: firma. Celowo pominęliśmy w naszym zestawieniu pojedynczych programistów-freelancerów, gdyż jest to prawdopodobnie najpopularniejszy wybór, i nie trzeba go nikomu przedstawiać. Duża część przedsiębiorców pomija jednak firmy budujące strony internetowe, co naszym zdaniem nie jest dobrym podejściem.

Firm tworzących strony internetowe jest sporo, jednak duża część z nich ogranicza się jedynie do zbudowania samej witryny. My z kolei zalecamy skorzystanie z usług dobrej firmy zarówno tworzącej strony internetowe, jak i pozycjonującej je. Bardzo często bowiem okazuje się, że samo stworzenie witryny niewiele wnosi, gdyż trzeba dodatkowo ją wypromować – i dokładnie w tym momencie oba poprzednie sposoby tracą na znaczeniu.

Najlepszy wybór zostawiliśmy zatem na sam koniec: znacznie bardziej opłacalnie będzie Ci skorzystać zarówno z usługi zbudowania strony internetowej od podstaw, jak i następnego wypromowania jej. Bardzo często koszt takiej łączonej usługi jest znacznie niższy, niż zakup obu prac z osobna.

Życzymy więc wszystkim naszym czytelnikom estetycznie prezentującej się strony internetowej (niezależnie, na który sposób się zdecydujecie), oraz przede wszystkim – wysokich zasięgów.

in Biznes