April 16, 2024 Polska Year

Lustra na wymiar – powiększ optycznie swoją przestrzeń

Lustro jest nie tylko zwierciadłem, w którym można zobaczyć swoje odbicie. Ten wyjątkowy przedmiot można wykorzystać również jako narzędzie do efektownej aranżacji wnętrz. Lustra oprócz funkcji użytkowej, pełnią rolę ozdobną i dekoracyjną, dlatego też często stają się one elementem wystroju domu, mieszkania lub biura.

Zalety zastosowania luster na wymiar

Lustra, jako element wystroju na stałe wpisały się w trendy aranżacyjne. To wyjątkowy przedmiot dekoracyjny, dzięki któremu można stworzyć wnętrze o niepowtarzalnym uroku i designie. Rozwiązanie to jest uniwersalne i ponadczasowe, a co ważne – idealnie wkomponowuje się w niemal każdą stylistykę, w jakiej urządzone jest pomieszczenie.

Lustra na wymiar mają za zadanie optycznie powiększyć każde wnętrze i zwielokrotnić odbicie ścian, a także znajdujących się w pomieszczeniu przedmiotów czy roślinności. Wykorzystanie tafli lustra w aranżacji wnętrz umożliwia efektowne wyeksponowanie niektórych fragmentów wystroju. Gładka powierzchnia lustra idealnie odbija światło, dzięki czemu wspaniale rozświetla pomieszczenia znajdujące się zarówno w domu, mieszkaniu, jak i biurze. W idealnie stworzonym szlifie krawędzi lustra zauważyć można mieniące się różnobarwne refleksy, co dodatkowo wpływa na design pomieszczenia i nadaje mu wyjątkowego charakteru. Dzięki lustrom na wymiar można nie tylko optycznie powiększyć wnętrze domu czy mieszkania, ale również wprowadzić do nich znacznie więcej światła.

Jak dobrać lustro na wymiar do domu, mieszkania czy biura?

Lustrzana tafla cięta na wymiar, znajdująca się na ścianie we wnęce lub pomiędzy płytkami i kamieniem naturalnym, efektownie dopełnia stylizację pomieszczenia, a jednocześnie dodaje jej niezwykle eleganckiego, wysublimowanego i nowoczesnego designu. Warto wspomnieć, iż lustra są jednym z najbardziej uniwersalnych i sprawdzonych zabiegów aranżacyjnych, które można wykorzystać bez względu na posiadany metraż domu, mieszkania lub biura. Lustrzana tafla na wymiar wspaniale eksponuje elementy wystroju i sprawia, iż pomieszczenie wydaje się nie tylko większe, ale również bardziej przestronne.

Wybierając tafle lustrzane na wymiar, które mają być elementem aranżacji wnętrza, należy zastanowić się nad ich wymiarem. W tym celu trzeba wykonać dokładny pomiar pomieszczenia, a także ocenić wysokość i szerokość ścian. Tafla lustra musi idealnie współgrać z metrażem konkretnego wnętrza, a jednocześnie nie może zaburzać jego proporcji.

Frezowanie i szlifowanie luster na wymiar – w jakim celu stosuje się te zabiegi?

Tafle lustrzane na wymiar mogą być cięte na dowolną długość i szerokość, dzięki czemu idealnie dopasowują się do wnętrza, w którym mają się one znajdować. Lustra na wymiar mogą także posiadać dowolnie wybrany przez klienta kształt. Oprócz tradycyjnych luster prostokątnych i kwadratowych, dostępne są także tafle lustrzane na wymiar owalne, w kształcie trapezu czy innych figur geometrycznych. Lustra na wymiar przed dostarczeniem do klienta, zostają także poddane szlifowaniu i fazowaniu. Pierwsza czynność polega na nadaniu tafli doskonałej jakości wykonania. Dzięki temu zabiegowi krawędź nie jest ostra i nie zachodzi ryzyko przypadkowego skaleczenia w trakcie dotykania czy czyszczenia lustra.

Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się lustra ze szlifem płaskim, w którym tafla jest klejona we wnękę znajdującą się pomiędzy płytkami gresowymi lub kamieniem. Chcąc by lustro idealnie współgrało z powierzchnią płytek, dokonuje się szlifowania jego krawędzi. Dzięki temu uzyskuje się idealnie gładką taflę, zaś krawędzie lustra nie wystają poza obszar gresu szkliwionego czy kamienia. Fazowanie lustra na wymiar umożliwia zmniejszenie grubości tafli, co sprawdza się, gdy jest ono klejone na ścianę. Zabieg ten zapewnia perfekcyjne wtopienie się materiału w powierzchnię ściany, co tworzy wyjątkowe wrażenie estetyczne.

Lustra na wymiar wspaniale wyeksponują, powiększą i podkreślą urok łazienki, sypialni, przestronnego holu, a także wszystkich pomieszczeń, w których znajduje się lite drewno, gres lub kamień zdobiący ścianę.

Źródło: Szklarz Warszawa – Obróbka szkła

Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *