Imprezy branżowe kojarzą się z masowymi zgromadzeniami ludzi, które w tym momencie są wstrzymane. Taka sytuacja nie będzie jednak trwała wiecznie, dlatego lepiej już teraz rozpocząć przygotowania. Stan epidemii dynamicznie się zmienia. Stopniowo znoszone są kolejne ograniczenia. Nie pozwól więc, aby możliwość powrotu wydarzeń branżowych Cię zaskoczyła. Już teraz przygotuj się na poprawę kondycji firmy, dzięki zaskakującej prezentacji multimedialnej!
Przewidywania nowych trendów w przyszłej ,,normalności”
Czas kwarantanny jest trudnym i nieoczekiwanym przeżyciem, które stało się naszym udziałem. Zamknięci, często na niewielkich metrażowo powierzchniach, marzymy o wolności. W zastępstwie dryfujemy po nieograniczonych meandrach sieci.
Praca zdalna, z którą po raz pierwszy zetknęło się wiele osób ma swoje plusy i być może stanie się integralną częścią polityki kadrowej części firm. Niezmiennie jednak, część osób zapragnie rzeczywistych kontaktów z ludźmi, zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej.
Po oczekiwanym przez wszystkich zakończeniu epidemii, z pewnością zaobserwujemy nowe zwyczaje i porządki. Wiele firm, które przeniosły się do wirtualnej przestrzeni, zachęcona sukcesem i mniejszymi kosztami – już w niej pozostanie. Część osób spragniona kontaktów społecznych, zintensyfikuje spotkania branżowe. Być może konferencje, ograniczane początkowo dopuszczalną liczbą gości będą równocześnie odbywały się także poprzez transmisje online, dając tym samym możliwość wyboru formy uczestnictwa. Niezależnie od nieuniknionych zmian, jakie nas czekają, nieodłącznym elementem każdego wystąpienia jest prezentacja multimedialna. Już dziś zadbaj o jej odpowiednią treść i oprawę graficzną i unikaj podstawowych błędów, które mogą pozbawić Cię nowych klientów.
Czy Ty też popełniasz 5 głównych błędów? – wyeliminuj je i zobacz co zyskasz!
- Za długie wystąpienie. Przykazanie pierwsze: nie zanudzaj! Mów jasno i konkretnie. Urozmaicaj przekaz przykładami, grafikami i interakcją z publicznością. Najnowsze badania dowodzą, że w dobie wszechobecnych informacji jesteśmy w stanie skoncentrować się tylko przez 11 minut!
- Przeładowane slajdy. Złota zasada prezentacji głosi: jedna myśl na jeden slajd – trzymaj się jej! W prezentacji szczególnie ważne jest logiczne ułożenie wiedzy. Świadczy to o klarowności toku myślenia i nie dezorientuje słuchacza.
- Niejednolita czcionka i źle dobrana grafika. Nie bądź chaotyczny i niechlujny! Szczegóły są bardzo ważne i przesądzają o całości wystąpienia. Poza tym, estetyka slajdów pozwala skoncentrować się na właściwym przekazie.
- Skakanka tematyczna. Szybkie, rytmiczne zmiany tematu nie wpływają pozytywnie na otoczenie. Jeśli chcesz być postrzegany jako profesjonalista, udowodnij, że wiesz o czym mówisz. Oddzielaj poszczególne zagadnienia i zmieniaj ton oraz melodykę głosu.
- Czytanie prezentacji. Dane statystyczne z 2003 roku wskazują, że w Polsce już 17 lat temu było zaledwie 0,2% analfabetów. Można więc wysnuć śmiałe przypuszczenie, że Twoja widownia potrafi czytać. Pozwól im więc na samodzielne zgłębianie niuansów prezentacji. Twoim zadaniem jest zaciekawić ich na tyle, aby mieli ochotę na więcej!
Chcesz być postrzegany inaczej niż reszta? Zrób coś innego niż wszyscy!
W jaki sposób możesz wyróżnić się z tłumu, podczas wystąpień na targach i konferencjach? Przeanalizuj ostatnie wydarzenia branżowe i zastanów się z jakich narzędzi do tworzenia prezentacji multimedialnych skorzystała większość prelegentów. Zapewne były to prezentacje w Power Point. Poszukaj nowych rozwiązań i poradź się specjalistów- niech przygotują dla Ciebie interaktywną prezentację, dostosowaną do Twoich potrzeb, na przykład w programie Adobe Animate.
Zaskoczenie zawsze robi wrażenie!
Reasumując, prezentacje multimedialne są i zapewne będą stałym elementem wystąpień publicznych. Nie oznacza to jednak, że muszą być nijakie i nudne. Wciąż udoskonalane rozwiązania pozwalają na coraz ciekawsze pokazy. Skorzystaj z nieoczywistych możliwości w prezentacji multimedialnej dzięki specjalistom, którzy znają się na swojej pracy!
Źródło: Tworzenie prezentacji – tworzenie prezentacji multimedialnej