April 16, 2024 Polska Year

Sprawny transport? Korzystaj z usług spedytorów posiadających dostęp do różnorodnego taboru

W dzisiejszych czasach transport nie ogranicza się jedynie do jednego źródła przewozu – klient, który zamierza przewieźć towar z jednego kraju do drugiego, nie jest zmuszony do tego, by korzystać z konwencjonalnych rozwiązań. Zlecenie usługi profesjonalnym firmom z branży TSL pozwala nie tylko dostosować transfer do indywidualnych potrzeb, ale także zoptymalizować koszt całego przedsięwzięcia.

Różne środki transportu – nowe możliwości

W przypadku konieczności zorganizowania transportu na długich dystansach, ciekawe rozwiązania oferują szlaki morskie oraz kolejowe. Sprawdzają się one chociażby na płaszczyźnie międzykontynentalnej. Idealnym przykładem są tutaj ekspresowe pociągi towarowe łączące Europę z Chinami. Zaletą korzystania z takiego przewozu jest przede wszystkim kompleksowość transportu, bowiem doświadczeni spedytorzy zajmą się każdym szczegółem, dzięki czemu klient zyskuje cenny spokój i może skupić się w tym czasie na innych aspektach związanych z prowadzeniem działalności. Fracht morski to zazwyczaj rozwiązanie najtańsze, jednakże zajmujące najwięcej czasu – dostarczenie towaru trwa przeciętnie  6-7 tygodni. Bez wątpienia, najszybszy w przewozie na dużych odległościach jest transport lotniczy. Jednak zapewnia on ograniczoną przestrzeń ładunkową oraz jest jednocześnie najdroższy ze wszystkich źródeł transportu.

Transport międzynarodowy, oprócz kontenerowców, kolei czy samolotów to także spedycja ciężarowa. Ten rodzaj przewozu stosowany jest przede wszystkim na krótszych trasach. Często wykorzystywany jest jako element transportu multimodalnego, dzięki któremu można dostarczyć towary bezpośrednio pod wskazany adres docelowy (tzw. usługa door-to-door).

Oprócz tego, należy zwrócić uwagę na fakt, iż rola spedytora w procesie organizacji przewozu nie ogranicza się jedynie do zorganizowania transportu – czuwa on bowiem nad każdym aspektem podróży towaru – w tym także organizując odprawę celną oraz kompletując niezbędną dokumentację. Różnorodny tabor to także brak ograniczeń ilościowych przewożonego ładunku – zarówno statki, jak i pociągi pozwalają na transport różnego rodzaju towarów, także takich, których charakterystyka wymaga przewożenia w specjalnych warunkach.

Przewóz łączony – rozwiązanie dla najbardziej wymagających

Dostęp do zróżnicowanej floty daje szerokie pole manewru zarówno spedytorom, a także ich klientom. Oszczędza czas, pieniądze, a także niepotrzebne nerwy, jednocześnie pozwala na uzyskanie usług o najwyższym standardzie. Stosując transport multimodalny podczas przewozu ładunku wykorzystuje się minimum dwa rodzaje środków transportu – co ciekawe klasyczne rozwiązanie w postaci pojazdów ciężarowych stanowi jedynie dopełnienie operacji. Pozwala to na usługę w pakiecie door to door, dzięki której klient nie musi organizować przeładunku towaru oraz innych aspektów związanych z transportem.

W przypadku statków, droga morska jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, a także w pełni bezpiecznym – to samo jest w przypadku korzystania z transportu kolejowego, w którym ryzyko uszkodzenia ładunku jest naprawdę niskie. Ciekawym rozwiązaniem jest także transport kontenerowy, który ze względu na uniwersalne kształty nadaje się do przewozu morskiego, kolejowego oraz drogowego. Jest to powszechnie stosowana metoda, która cieszy się sporym uznaniem w branży transportowej.

Wygoda i gwarancja najwyższej jakości

Doświadczony spedytor, realizując transport, dobiera najkorzystniejsze rozwiązanie, które sprosta oczekiwaniom klienta. Alternatywne środki transportu to przyszłość branży, ale także komfort i bezpieczeństwo. Firma transportowa, która posiada w swej ofercie różnorodną flotę, składa się z doświadczonych pracowników, którzy nie tylko na bieżąco monitorują położenie towaru, ale kompleksowo dbają o to, by był on dostarczony pod wskazany adres na czas. Statek czy kolej to także brak ograniczeń ilościowych, dzięki czemu możliwy jest zarówno transport drobnicowy, a także gabarytowy po całkiem atrakcyjnej stawce.

Podsumowując, korzystanie z usług spedytora niesie za sobą wiele korzyści. Doświadczona i sprawdzona firma pozwala dobrać wszelkie czynniki składające się na transport w taki sposób, by zminimalizować okres operacji a także jej koszt. Jest to duże ułatwienie dla klienta, który na każdym kroku jest informowany o postępie prac. Z pewnością dostęp do rozbudowanego taboru daje szerokie pole manewru, dzięki któremu usługa spedytora pozostaje na najwyższym poziomie.

Źródło: Symlog Warszawa – usługi spedycyjne

in Biznes